شماره شرکت دهکده جهانی با برند اتولوکس otolux ,آپشن خودرو,اسپرت ماشین,اسپرت خودرو,آپشن ماشین
 

چرا باید دوربین دنده عقب خرید؟

امروزه در بازارهای اروپایی و آمریکایی و حتی بازارهای معتبر آسیایی کمتر خودرویی بدون دوربین عقب عرضه می شود. این در حالی است که در ایران تقریباً تمامی خودروهای تولید داخل فاقد این تکنولوژی هستند. جدا از دوربین های فابریک عرضه شده بر روی خودروها، در بازار آزاد مطمئناً دوربین عقب هایی وجود دارند که با خرید آنها می توان کارایی خودرو را دو چندان کرد. دوربین عقب کمک می کند که نقطه های کور از بین بروند و از برخورد های احتمالی قسمت عقب خودرو در حین دنده عقب جلوگیری به عمل آید.

دوربین های عقب توانایی نشان دادن تصویر نواحی پشت ماشین که ممکن است خیلی پایین باشند و با آینه قابل مشاهده نباشند را نیز مهیا می کنند که این مسئله زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم تعداد کودکان زیادی هستند که سالانه بر اثر بی احتیاطی رانندگان هنگام گرفتن دنده عقب کشته می شوند. در حالی که آمار دقیق و رسمی توسط مسولین کشورمان در این رابطه منتشر نشده، این آمار در ایالات متحده به حدود 50 کودک در هفته است که نشان می دهد امروزه استفاده از تکنولوژی های مربوط به خودرو گریز ناپذیر است. این دوربین ها امنیت کلی را در حین رانندگی به ارمفان می آورند. زمانی که دوربین را نصب می کنید، می توانید یا آن را به چراغ عقب متصل کنید و یا به منبع نور دائم. اگر آن را به منبع نور دائم متصل کنید، دوربین مسر پشت را به شما نشان می دهد حتی اگر خودور در حالت دنده عقب نباشد. علاوه بر بالا بردن ایمنی در پارکینگ خانه، این قابلیت دوربین ها کمک شایانی در داشتن رانندگی ایمن در اتوبان ها می کند.  

نکات مهم در دوربین دنده عقب چیست ؟

دو نوع اصلی دوربین دنده عقب وجود دارد: سیم دار و بی سیم. دوربین های سیم دار عمل انتقال را با استفاده از کابلی انجام می دهند که دوربین روی سپر را به مانیتور داخل کابین وصل می کند. دوربین های بی سیم از یک انتقال دهنده و دریافت کننده ی بی سیم استفاده می کنند. هرچند تمامی دوربین های عقب هدف یکسانی را دنبال می کنند، همیشه تفاوت هایی در کیفیت و عملکرد آن ها وجود دارد. در این جا با استفاده از معیار های زیر، دوربین های پشتیبان را تحلیل کرده ایم:

کیفیت دوربین دنده عقب :

سه جنبه ی مهم کیفیت دوربین های عقب میدان دید، وجود وضیعت شب، و محافظت در برابر ضربه(در مورد دوربین های پشتیبان بی سیم) است.

میدان دید به میزان زاویه دید دوربین اشاره دارد. هرقدر دامنه ی دید وسیع تر باشد، توانایی دیدن نواحی پشت و اطراف سپر بیشتر خواهد بود. دوربین هایی با حداقل میدان دید 90 درجه ایده آل تلقی می شوند.

دید شب دیگر مشخصه ی کیفیت تصویر است. بهترین دوربین های عقبLED های مادون قرمز دارند، بنابراین می توانید حتی در تاریکی نیز نواحی عقب خودرو را ببنید. دوربین های بدون وضعیت شب با اتکا به نور چراغ عقب مسیر یابی می کنند که ممکن است خیلی مسیر یابی مناسبی نباشد.

ایجاد تداخل مهمترین مشکل دوربین های بی سیم است. تمامی سیستم های دوربین پشتیبانی بی سیمی که ما مرور کردیم بر روی فرکانس 2.4GHz انتقال پیدا می کنند اما اغلب آنان از سیگنال های آنالوگ استفاده می کنند که احتمال ایجاد تداخل در آنان خیلی بیشتر است. وسایل الکترونیکی که ممکن است باعث تداخل شوند شامل شبکه های Wi-Fi، وسایل بلوتوث دار، مایکروفرها، سیستم های امنیتی خانه، و تلفن های خانگی بی سیم می شود. این احتمال وجود دارد که کیفیت تصویر در هنگام مواجه شدن با اختلال بسیار پایین آید. بهترین دوربین های پشتیبانی بی سیم از سیگنال های دیحیتال برای انتقال دیتا استفاده می کننند که در برابر اختلالات نیز بسیار مقاوم اند.

DSC04828.1

طراحی دوربین دنده عقب :

مهمترین نکته در مورد طراحی این دوربین ها سهولت در نصب آن ها است. بر اساس پروسه ی نصب، به هر کدام از دوربین ها امتیازی داده می شود.

دوربین های سیم دار نیازمند نصب حرفه ای هستند، یا حداقل نصب آنان باید توسط کسی انجام شود که دارای تخصص مربوطه است. سیستم های بی سیم معمولاَ گران ترند ولی وقتی هزینه های نصب دوربین های سیم دار را درنظر می گیریم، نوع بی سیم ممکن است ارزان تر نیز باشد.

نکته ی دیگری که در مورد دوربین های بی سیم باید در نظر گرفت حد بی سیم است. داشتن دوربین عقب با حد بی سیم خوب به دو دلیل مسئله ای ضروری است. اول اینکه داشتن حد قوی باعث می شود که در خودروهای شاسی بلند و یا کامیون ها دید خوبی از تمام نقاط داشته باشید بدون اینکه نگران ضعیف شدن سیگنال باشید. دومین دلیل اینکه هر قدر سیگنال قوی تر باشد در برابر اختلالات مقاومت بیشتری از خود نشان می دهد. دوربین های دارای حد سیگنال 40 فوت قابل قبول محسوب می شوند.

تاثیر کیفیت مانیتور خودرو :

اگرچه مانیتورها برای دیدن تصاویر ثبت شده توسط دوربین استفاده می شوند، برخی مانیتورها ورودی های آدیو و ویدئو دارند که می توان سیستم پخش DVD یا بازی کامپیوتری به آنها متصل کرد. اگر هدفتان استفاده ی تفریحی از صفحه نمایش است، حداقل به یک مانیتور 5 اینچی نیاز دارید. رزلوشن مهمترین عامل تعیین کننده در کیفیت مانیتور است. سعی کنید مانیتوری انتخاب کنید که حداقل 400 پیکسل باشد. هرچند که کیفیت نسبت به خیلی از تبلت ها پایین است، تماشای DVD در این صفحه نمایش ها راحت است.

دوربین های دنده عقب تا سال 2018 در همه ی خودروها اجباری خواهند شد، اما در حال حاظر اکثر خودروها از چنین امکانی برخوردار نیستند. خرید دوربین دنده عقب و نصب آن بر روی خودرو استرس رانندگی را از بین برده و حتی ممکن است از اتفاقات ناگوار جلوگیری کند. شرکت دهکده جهانی آرین اماده ی نصب رایگان دوربین های دنده عقب بر روی انواع خودروهای دارای سیستم مولتی مدیا است که این امکانات با خدمات پس از فروش شرکت همراه است.

شرکت دهکده ی جهانی به عنوان یک پیش قراول در زمینه ی دوربین دنده عقب، محصولات متنوعی را به مشتریان عرضه می دارد که همگی با خدمات پس از فروش و خدمات نصب و راه اندازی همراه است.

 

      

 

 

تماس باما

  • تهران، پونک، بلوار میرزابابایی، بعد از تقاطع سردارجنگل، خیابان شاهد، خیابان آسترکی غربی، روبه روی دانشگاه علمی کاربردی، پلاک 27
  •  
    02144454627

    فکس: 02144454627